UO: de kip of het ei.
Heel lang geleden leefde er een groep nomaden op een groot tropisch eiland. De stam noemde zichzelf de Nasirames. Het waren jagers/verzamelaars, althans, de mannen jaagden en de vrouwen verzamelden. Zodra er niet meer genoeg te eten was trokken ze verder door de jungle.
Op een dag werden ze aangevallen door een andere stam die sterker was dan zij. Verslagen trokken ze dieper het oerwoud in dan ze ooit eerder gedaan hadden. De gewapende mannen voorop, de vrouwen met hun kinderen en schamele bezittingen in de achterhoede.
De maan was voor de tweede keer vol geweest toen ze ineens, midden in het reusachtige oerbos, op een grote open plek terecht kwamen. Op hun hoede keken ze verwonderd om zich heen. Er was water, er waren eetbare gewassen en er liepen, hun onbekende, vogels rond. Die vogels hadden haarachtige veren en konden niet vliegen. Ze waren gemakkelijk te vangen en smaakten heerlijk.
Met zoveel overvloed bij de hand besloten ze hier te blijven en maakten onderkomens van takken, palmbladeren en lang gras. De vogels noemden ze ajamdodo.
Generaties later verschenen er afwijkende kuikens uit een nest eieren. Hun veren waren anders van vorm en toen ze groter werden bleek dat ze konden fladderen. Bij onraad waren ze in staat om naar de onderste takken van de bomen te vluchten. Waar ze binnen niet al te lange tijd ook de nacht doorbrachten.
Deze nieuwe vorm noemden ze ajamkip.
In de vele daarop volgende manen kwamen er steeds meer ajamkip kuikens en uiteindelijk stierf de kwetsbare ajamdodo uit.
De UO is een nieuw initiatief van Platoonline.
Zou kunnen, klinkt ook zeer aannemelijk;-)
Mooi historisch verhaal Truus. Maar ehhhh…. wat was er nou eerder? Want die kuikens kwamen toch uit een ei en die fladderende wezens waren er ook (al was het dan een kipdodo die kennelijk langzaam verwerd tot ajamkippie kippie. Of zie ik iets over het hoofd?
Ik zal wel te simpel denken Plato. Voor mij was het ei er eerst. Pas toen de kuikens te voorschijn kwamen kon je zien dat het een mutatie was.
Ik begrijp het. Dit was het eerste kippenei. Daarvoor waren het eigenlijk andere vogels.
Ik vond het trouwens wel een prettig verhaal om te lezen hoor. Een mens gaat er over nadenken he. Hoe die dodo’s eigenlijk voortleven in ons pluimvee. Leuk.
Nasirames en ajam, hahaha.
Het was vast een Indonesisch eiland. 🙂
De dodo was ook makkelijk te vangen, leuk idee om die naam hier te gebruiken.
Grappig dat wij hetzelfde idee hadden, voor mij was het ei er ook het eerst. Het werd gelegd door een andere vorm van de moderne kip, schreef ik. 😉
Maar jij hebt er een heel mooi verhaal van gemaakt, Truus.
Nou ja, de achtergrond van het ei maakt me niet zoveel uit bij zo’n smakelijk zachtgekookt eitje op zondagmorgen;-)
Ja wie was er eerder de dodo of het ei….. ik weet het nog neit. Maar wel een mooi verhaal van gemaakt zo.
Met zo’n pracht verhaal maakt het ook niet uit wat er het eerst was.
groetjes, Ria
Ik moest zo lachen bij de eerste zin, nomaden op een eiland, ik zag ze de hele dag rondjes lopen over dat eiland. Waar zullen we vandaag eens heengaan… hihihi.
Je hebt er een mooi verhaal van gemaakt Truus. 🙂
Het was natuurlijk wel een heel groot nomadeneiland 🙂
Hij is leuk dus eigenlijk dubbel kip ajam =kip 😉